Uczniowie klasy I z wychowawczynią dnia 31.03.2016 r. skorzystali z zaproszenia  Dyrektora Lidii Klimek i udali się do Samorządowego Przedszkola w Zagórzanach na spotkanie z bohaterami przypowieści ewangelicznej „Zagubiona owieczka”.  Aktorzy Teatru Eden z Wieliczki w bardzo interesujący sposób przedstawili historię pasterza. Fabuła spektaklu inspirowała wyobraźnię najmłodszych... Najpierw dobry pasterz Dawid, który miał sto owiec, wymyślił razem z dziećmi imię dla najmniejszej owieczki: „Myszka”. Dołączył do stada jego brat Wojtek z pieskiem. Niestety leniwy śpioch zaniedbywał obowiązki i zgubił  owieczkę. Dawid jej szukał w ciemnym lesie. Pomogli mu drwal i mądry pustelnik Mateusz. Wojtek przeprosił brata i obiecał poprawę.
Pierwszoklasistom i przedszkolakom bardzo podobała się bajka. Rozmawiali z bohaterami, wychodzili na scenę, bawili się z psem pasterskim, z owieczką, dla której wymyślili imię „Myszka” i na koniec wspólnie z aktorami zatańczyli. Świetna gra aktorska, dobry kontakt aktorów z widownią oraz poczucie humoru, oprawa muzyczna, scenografia i wykorzystane rekwizyty bardzo się wszystkim podobały. Potem odbyło się spotkanie integracyjne. Pierwszaki mieli okazję porozmawiać z przedszkolakami, przypomnieć sobie ulubione zabawki, zaobserwować zmiany i pobawić się jak dawniej… Wspólnie zagrali w „Kolory” i „Dotykowe kalambury”. Pożegnali w kręgu „iskierką przyjaźni”. Pani Dyrektor poczęstowały wszystkich owocami kiwi. Wizyta absolwentów przedszkola była dużym przeżyciem i radością ze wspólnego spotkania.

Ewa Zasowska