Od 1 kwietnia 2016 roku uczniowie klasy III szkoły podstawowej mają możliwość uczestniczenia w projekcie zorganizowanym przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego pod nazwą „Małopolski projekt nauki pływania – Już pływam”. Projekt ma na celu mądre
i aktywne zagospodarowanie czasu wolnego uczniom, dając im również możliwość zdobycia podstawowych umiejętności pływackich. Zajęcia odbywają się cotygodniowo w wymiarze 2 godzin dydaktycznych przez 10 tygodni. Grupa liczy 15 osób, nad którą opiekę sprawuje wychowawczyni klasy Pani Renata Wantuch, a lekcje na basenie prowadzone są przez instruktora Pana Tomasza Górskiego. Uczniowie bardzo chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach zdobywając kolejne umiejętności pływackie.

Tomasz Górski