Grupa 8 uczniów klasy V SP wystartowała z powodzeniem w Olimpiadzie  OLIMPUS w sesji zimowej z matematyki. Test składał się z 30 pytań z czterema wersjami odpowiedzi.  Uczeń wybierał jedną poprawną. Ciekawe i interesujące zadania są przygotowywane przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Dzieci rozwijają umiejętności matematyczne, sprawdzają wiedzę zdobytą na lekcjach, a co ważniejsze zdolność logicznego myślenia.
Zaszczytny tytuł LAUREATA zdobył Adrian Brach, uzyskując 7 miejsce wśród 2726 uczestników. Dyplomy uznania otrzymali:

Gabriela Czyżyk (17 m-ce)
Konrad Fugiel (27 m-ce)
Magdalena Biernacka (30 m-ce)
Amelia Pyrcioch (31 m-ce)
Dorian Ulejczyk (31 m-ce)
Rafał Szpyrka (41 m-ce)
Patrycja Brach (43 m-ce)
Zwrócić należy uwagę, ze ta sama grupa uczniów odnotowała sukcesy w innych dziedzinach.
Swoich sił spróbowali także uczniowie klasy II GIM, biorąc udział w sesji zimowej z fizyki. Na 308 uczestników, Seweryn Hebrajski i Krystian Orłowski zajęli 34 m-ce.

Gratulacje dla tych uczniów, którzy doceniają zalety „królowej nauk”. Udowodnili, że zdobywanie wiedzy może być przyjemnością.

Aneta Motyka – opiekun dydaktyczny