Mimo niesprzyjającej aury tradycyjnie już w aktywny sposób przywitaliśmy wiosnę. Konkurencje biegowe na szkolnym boisku zastąpiliśmy rywalizacją na sali gimnastycznej, ćwiczeniami na korytarzu szkolnym oraz finałem turnieju tenisa stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły. Na początku, zanim uczniowie rozpoczęli swoje zmagania, cała szkoła udała się w wirtualną podróż do odległej Brazylii, dzięki wspaniałej prelekcji podróżnika z grupy Trzask.  Półtoragodzinna wyprawa po tropikalnej dżungli i innych ciekawych miejscach zakończyła się w Rio na słynnej plaży Copacabana.
Po przerwie śniadaniowej uczniowie klas  I-III SP rywalizowali w konkurencjach sprawnościowych na przygotowanym torze przeszkód pod opieką pani A. Chochołek. Uczniowie klas IV–VI SP w tym czasie rozgrywali finały turnieju tenisowego pod opieką ks. A. Bezaka, a gimnazjaliści zmagali się na sali gimnastycznej w konkurencjach wymagających od nich, oprócz sprawności fizycznej, umiejętności technicznych z różnych dyscyplin sportowych. Sędzią ich rywalizacji był p. R. Jamro. W całej szkole roznosił się pogłos dopingu, w szczególności uczniów najmłodszych, których zaangażowanie w sportową walkę przybrało również niespotykany dotąd nawet w czasie przerw śródlekcyjnych efekt akustyczny.
Po zakończonej rywalizacji nastąpił czas odpoczynku i wyciszenia. Uczniowie pod opieką wychowawców przygotowywali sałatki owocowe, dekoracje wiosenno–świąteczne sal i korytarzy szkolnych oraz plakaty i kukły Marzanny, która symbolizuje odchodzącą zimę.
Na koniec  imprezy triumfatorzy turnieju tenisowego z rąk Pani Dyrektor otrzymali  pamiątkowe dyplomy i statuetki. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za sportową walkę i gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy również wszystkim  nauczycielom, którzy zadbali o sprawną i bezpieczną organizację naszej wiosennej uroczystości.

WITAJ WIOSNO!!!

Opiekun SU Marcin Juszczęć