Dnia 21 marca 2016 roku pan Krystian Pyrzak zabrał nas w podróż do piątego co do wielkości państwa świata i 26 razy większego od Polski – Brazylii.
Podczas niezwykłej podróży po Brazylii uczniowie mieli możliwość: zobaczenia najpiękniejszej wydmy  – Lencois Maranhenses oraz posągu Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro, dowiedzenia się, dlaczego brazylijska kawa jest jedną z najlepszych na świecie i poznania kolejnych etapów pracy na plantacjach kawowców, obejrzenia  drugiej pod względem wielkości  na świecie – hydroelektrowni Itaipu, zapoznania się z legendami piłki nożnej – stadionu  Maracana, poznania problemów największej faweli w Rio de Janeiro – faweli Rocinha.
Opowieściom naszego gościa towarzyszyły pamiątki z podróży, m.in. prosty w budowie instrument muzyczny - berimbau, który chętni uczniowie mogli wypróbować (co wcale nie było łatwe!).
Spotkanie z podróżnikiem przybliżyło nam kraj cudów przyrody i ogromnych kontrastów, sposób życia ludzi i ich kulturę. Być może udzieli nam się  przekazywana fascynacja światem  i kiedyś sami zwiedzimy takie miejsca.

Małgorzata Augustyn