Każdego roku uczniowie klasy III gimnazjum zadają sobie pytania: jaką mam wybrać szkołę? oraz jaki zawód chcę wykonywać?. Aby pomóc naszym trzecioklasistom w wyborze dalszej drogi kształcenia w czwartek 17 marca 2016 roku wzięli oni udział w Targach Edukacyjnych podczas, których mogli na żywo zobaczyć na czym polega kunszt poszczególnych zawodów.
Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce odbywały się w hali EXPO w Krakowie. Uczniowie mieli okazję obejrzeć stoiska ok. 150 wystawców wśród których znalazły się szkoły ponadgimnazjalne z Małopolski, uczelnie wyższe i służby mundurowe oraz doradcy zawodowi i partnerzy zagraniczni z Niemiec, Słowacji, Węgier, Francji i Ukrainy.
Podczas prezentacji nasi uczniowie mogli przyglądać się m. in. zajęciom, które prezentowali szkolący się w kierunku technik hotelarstwa, technik przemysłu mody, technik informatyk, technik fotografii czy stolarz, mogli również spróbować wypieków lub regionalnych przysmaków przygotowanych przez uczniów szkół gastronomicznych, napić się kawy przygotowanej przez przyszłych baristów, poznać tajniki maszyn rolniczych, wozu strażackiego, a także „zrobić” fryzurę i manicur.
Podczas targów każdy mógł skorzystać z porady doradców zawodowych, którzy dzięki doświadczeniu i znajomości rynku pracy, dawali cenne wskazówki uczniom.

Małgorzata Augustyn