Uczniowie: Dariusz Gadzina kl. V oraz Julia Machowska kl. II Gim. zdobyli zaszczytny tytuł finalisty jednego z przedsięwzięć Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Krakowska im. Tadeusza Kościuszki oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie jesienią ogłosili regulamin konkursu „Nasz Bohater – Tadeusz Kościuszko” skierowany do uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych i gimnazjów województwa małopolskiego w roku szkolnym 2015/2016.
Dariusz został finalistą w kategorii praca plastyczna. Jego rysunek „Tak mi, Panie Boże, dopomóż…” obrazował scenę przysięgi Insurekcyjnej Naczelnika Siły Zbrojnej Narodowej i zgodnie z wymogami został opatrzony pisemnym uzasadnieniem. Julia na motyw przewodni swojej pracy multimedialnej poświęconej bohaterowi dwóch narodów wybrała pierwszy wers utworu Jerzego Aleksandra Gałuszki Nie tym Tyś wielki, Wodzu spod Racławic. Obydwie indywidualne prace musiały spełnić ostre regulaminowe kryteria. Nasi uczniowie rywalizowali  z rówieśnikami 112 szkół Małopolski. Udowodnili, że świetnie radzą sobie z wyzwaniami, mają własne koncepcje, potrafią je ciekawie zrealizować, łącząc umiejętnie treści merytoryczne i formy wyrazu, wykorzystując przy tym swoje talenty plastyczne. Dziś uczniowie zbierają laury, nie pamiętając o żmudnych godzinach wyrwanych z czasu ferii lub wolnych sobót.

Małgorzata Stępień – opiekun dydaktyczny

więcej informacji: http://www.kuratorium.krakow.pl/index?ac=111&id=12728