W teatralnej oprawie scenicznej z udziałem zaproszonych gości, rodziców oraz społeczności lokalnej dnia 24 lutego br. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego uczniów klasy II gimnazjum pt. Dawno, dawno … a może nie tak dawno.
Klasa II przedstawiła dość nietypowy spektakl, bo złożony z bajek, które wszyscy doskonale znają, ale w nowej, bardzo współczesnej odsłonie. Realizacja zadań projektu trwała od października do lutego. Uczniowie podzieleni zostali na grupy:

Grupa I - Scenografia: Jakub Ludwiński, Kacper Kołodziejczyk, Michał Więcek, Marcin Hajduk

Grupa II – Kostiumy i charakteryzacja: Magdalena Kozień, Weronika Zięcina, Natalia Gubała, Maryla Niemiec

Grupa III – Scenariusz: Julia Machowska, Milena Mruk

Grupa IV – Muzyka: Seweryn Hebrajski, Krystian Orłowski, Tomasz Kluska

Grupa V – Zaproszenia i plakaty: Natalia Bochenek, Ariadna Kappy, Wojciech Łukasik, Kacper Wierzchanowski.

Wszyscy razem wystąpili w przedstawieniu, wykonali zaproszenia oraz dekorację.

Działaniami koordynowały panie: Alicja Pyznar oraz Barbara Kudławiec. Uczniowie zaprezentowali trzy bajki :
•    „Smerfetki”
•    „Trzy Świnki i Komornik”
•    „Książę Śnieżyn i Siedem Subkultur”

Obsada:

Natalia Bochenek - Narrator, Regi;
Natalia Gubała - Smerfetka Ważniaczka, Dresi;
Marcin Hajduk - Ojciec Śnieżyna;
Seweryn Hebrajski - Śnieżyn, Smerf;
Ariadna Kappy - Emi;
Tomasz Kluska - II Świnka;
Kacper Kołodziejczyk - Lustro, Klakier;
Magdalena Kozień - Smerfetka Sportsmenka, Skini;
Jakub Ludwiński - Komornik;
Wojciech Łukasik - III Świnka;
Julia Machowska - Brunhilda, Panki;
Milena Mruk - Smerfetka Pracuś, Popi;
Maryla Niemiec - Smerfetka Łasuch, Rapi;
Krystian Orłowski - Narrator;
Kacper Wierzchanowski – Wierszokleta;
Michał Więcek - I Świnka;
Weronika Zięcina - Smerfetka Ślicznotka, Księżniczka.

Dynamiczny scenariusz połączył formułę bajek z nowoczesnymi środkami wyrazu: Brunhilda umieszczająca zdjęcia na facebooku, Komornik wyrzucający świnki z domów za niezapłacone podatki oraz Śnieżyn, który ucieka z domu, bo ojciec odcina mu dostęp do Internetu oraz zabiera komórkę.
Młodzież wspaniale się zaprezentowała podczas przedstawienia, perfekcyjnie została dobrana muzyka, wykonane kostiumy i scenografia.  Uczniowie zasługują na duże uznanie, rodzice mogą być naprawdę dumni ze swoich pociech.

Alicja Pyznar, Barbara Kudławiec

Relacja video grupy medialnej gorlice.tv >>