Dnia 12 lutego 2016 r. odbyły się ostatnie z serii interdyscyplinarne warsztaty edukacyjne dla najstarszej klasy SP. Czym się różnią zasoby Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej filia w Gorlicach od zwykłej szkolnej książnicy? Na taki rekonesans poprowadziły klasę VI panie mgr Joanna Cieśla i mgr Joanna Nosal. Dlaczego nie zawsze można czytać tekst od lewej do prawej? Które języki mają ponad 6000 znaków? Ile lat trzeba poświęcić, aby nabrać biegłości w takim pisaniu? Pracownica Biblioteki Pedagogicznej mgr Małgorzata Janusz-Nowicka poprowadziła uczniów przez meandry alfabetów świata.  Grupy młodzieży weszły w role autorów i edytorów. Efekty ich zaangażowania były imponujące. Polowanie na zachód słońca w wersji chińskiej liczyło aż 15 stron, bogaty materiał zdjęciowy ujęty został w pięć rozdziałów. Inne grupy przygotowały prace w językach: arabskim, hebrajskim i japońskim. Entuzjazm i oddanie uczniów podczas warsztatowych zajęć pozaszkolnych są najlepszym miernikiem  ich wartości.

Joanna Cieśla