Nasi uczniowie odważnie i z powodzeniem startują w ogólnokrajowych konkursach przedmiotowych. Jesienią zapoznali się z regulaminową literaturą, poznawali bogów, ich domeny i atrybuty, tajniki życia na Olimpie, skomplikowane dzieje  herosów oraz związki frazeologiczne funkcjonujące we współczesnym języku. Uczniowie z Zagórzan, którym patronuje Komisja Edukacji Narodowej, dziś mogą się szczycić wysokimi wynikami testu wiedzy. W kategorii szkoły podstawowej Dyplom laureata uzyskali: Gabriela Czyżyk, kl. V – 8. miejsce, Dariusz Gadzina, kl. V - 11.miejsce oraz Martyna Bargieł, kl. VI - 15.miejsce. Natomiast Katarzyna Jamro, kl. VI, Patryk Mońka i Rafał Szpyrka z kl. V odebrali Dyplom uznania.
Na poziomie gimnazjum Dyplom laureata zdobyli: Przemysław Szpyrka, kl. I - 12.miejsce, Julia Machowska, kl. II - 13.miejsce, a Dyplom uznania otrzymał Arkadiusz Knapik, kl. I. W całej Polsce w zmaganiach mitologicznych rywalizowało ok. trzech tysięcy uczniów. Organizacją zajęć pozalekcyjnych i przebiegu olimpiady kierowały  Małgorzata Stępień i  Joanna Nosal. Słowa uznania i gratulacje kierujemy do całej dziewiątki.

Małgorzata Stępień