Dnia 13 stycznia uczniowie klasy I gimnazjum wraz z wychowawcą wzięli udział w krakowskich warsztatach zarządzania projektami  prowadzonych przez Barbarę Moś trenerkę Stowarzyszenia EUROPE4YOUTH. Instytucja stwarza młodym ludziom przestrzeń do partycypacji w społeczeństwie obywatelskim na poziomie lokalnym, narodowym i europejskim. Pozwala poszerzać ich horyzonty i przyczyniać się do ich samorozwoju poprzez wspieranie ich uczestnictwa w krajowych i międzynarodowych projektach młodzieżowych, a także zachęcanie do samodzielnego ich organizowania. Uczniowie dowiedzieli się, jak napisać projekt międzynarodowy. W ramach zajęć warsztatowych zredagowali cele projektu, tematykę, plan wizyty. Ich pomysł na projekt może zostać wykorzystany w programie Erasmus+. Uczniowie chcieliby bowiem znaleźć partnerską szkołę w Hiszpanii i doprowadzić do wymiany młodzieżowej.

Karina Szura – opiekun lingwistyczny