Uczniowie klasy piątej Dorian Ulejczyk i Adrian Brach we wrześniu wyszli z inicjatywą udziału w III Interdyscyplinarnym  Konkursie „Odkrywamy Średniowiecze” 2016 organizowanym przez Średniowieczną Warownię w Inwałdzie przy współpracy z Kuratorium Oświaty w Krakowie. Jest to jedno z działań Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej.
Samodzielnie wymyślili treść legendy o Władysławie Łokietku. Posłużyli się językową stylizacją i zadbali o zapis wzorowany na średniowiecznych manuskryptach. Pod koniec października złożyli autorską pracę „Proroczy sen, czyli o małym wielkim królu”. Na konkurs wpłynęło 364 prace ze szkół z województwa małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego. Komisja konkursowa dnia 30. listopada ogłosiła wyniki preeliminacji. Praca Adriana i Doriana została oceniona bardzo wysoko. Do drugiego etapu zakwalifikowano zgodnie z regulaminem 100 szkół. Nasi uczniowie w kwietniu przystąpią do pisemnego testu i będą walczyć o tytuł laureata.

Małgorzata Stępień – opiekun naukowy

Czytaj więcej: http://parkminiatur.info/konkursy