W dniu 14.10.2015 r. w Zespole Szkół w Zagórzanach odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy I Szkoły Podstawowej. Dzieci w leśnej scenerii zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Scenariusz uroczystości przygotowała wychowawczyni mgr Ewa Zasowska. Znajomość przepisów ruchu drogowego, pięknie zaśpiewane piosenki, zatańczenie polki, przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Następnie pani dyrektor szkoły Iwona Jamro, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Dzieci otrzymały również pamiątkowe dyplomy, birety oraz niespodzianki ufundowane przez rodziców. Rodzice pamiętali o święcie dzieci, przybyli w licznym gronie. Zorganizowali swoim pociechom przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Ewa Zasowska