Dnia 29 września 2015 r. funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odwiedził uczniów klasy I SP. Rozmawiał z nimi na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Zwrócił uwagę na zachowanie się w pobliżu jezdni oraz na zasady poruszania się po niej. Przypominał również o korzyści noszenia elementów odblaskowych na ubraniu i obuwiu. Zwrócił szczególną uwagę dzieci na to, że znajomość swojego imienia, nazwiska i adresu zamieszkania, jest niezwykle pomocna w sytuacjach zagrożenia. Uświadomił, że nie należy bać się policjantów, bo są strażnikami porządku. Największym jednak zainteresowaniem uczniów cieszyły się opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja akcesoriów. Wizyta policjanta była dla najmłodszych uczniów doskonałą lekcją bezpiecznego poruszania się oraz okazją do zawarcia sympatycznej znajomości z przedstawicielem służby mundurowej.

Ewa Zasowska