We wrześniu 2015 roku złożyliśmy wniosek o przyznanie certyfikatu Wiarygodnej Szkoły Podstawowej i otrzymaliśmy ten tytuł uzyskując bardzo dużą ilość punktów za spełnienie trzech kryteriów: - kryterium edukacyjne - kryterium bazy lub dostępu do niej - kryterium bezpieczeństwa. Kategoria Wiarygodna Szkoła Podstawowa jest Programem, który wyróżnia te szkoły podstawowe, które przede wszystkim spełniają wysokie standardy edukacyjne i wychowawcze.
Są to szkoły, które mogą pochwalić się ciekawą bazą dydaktyczną, ale także w pełni zapewniają bezpieczeństwo swoim uczniom, tak ważne dla każdego rodzica.

Każda szkoła przed przystąpieniem do Programu musi spełnić określone warunki. Najważniejszym kryterium jest zdobycie przez szkołę co najmniej 5 skali staninowej w wynikach sprawdzianu w klasie VI. Nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym osiągnęła  najwyższy wynik w,  powiecie (tj. spośród 55 szkół), co dało nam poziom  najwyższy - 9 stanin, z wynikiem 80,75 % w,  części pierwszej: j. polski i matematyka oraz poziom bardzo wysoki – 8 stanin w,  części drugiej z  j. angielskiego z  wynikiem 87,8 %. Musieliśmy również  spełnić określone standardy w  obszarach bazy i zapewnianego bezpieczeństwa.
Celem Projektu jest również pomoc rodzicom przy wyborze odpowiedniej placówki dydaktycznej dla swoich dzieci. Cały Projekt jest drogowskazem polecającym te szkoły, które są godne zaufania i wyróżniają się na rynku edukacyjnym.

Aneta Motyka

Więcej o projekcie >>