Optymistycznie, bo z poczuciem dobrze wypełnionych obowiązków, ale z nutką nostalgii został zamknięty rok szkolny 2014/15.  Główne uroczystości odbyły się po południu we czwartek 25 czerwca. Wychowankowie Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej, a także absolwenci Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej z dużą dozą humoru i dystansu wobec siebie zademonstrowali pożegnalny program. Słowa wdzięczności  skierowali do dyrekcji, nauczycieli i rodziców. „Wystrzałowe” podziękowania odebrały wychowawczynie: mgr Aneta Motykamgr Karina Szura.
Bogactwo działań w minionym roku najlepiej oddają słowa A. Einsteina: „Osobowość kształtuje się nie przez piękne słowa, lecz pracą i własnym wysiłkiem”. Dyrektor szkoły mgr Iwona Jamro nawiązała do uroczystości jubileuszu 50.lecia oraz nadania imienia i sztandaru placówce, realizacji projektów systemowych, zdobytych certyfikatów, sukcesów w konkursach
i egzaminach zewnętrznych. Rodzice najzdolniejszych odebrali imienne listy uznania, w których „Dyrektor i Rada Pedagogiczna gratulują szczególnych postępów w zdobywaniu wiedzy oraz godnego reprezentowania szkoły w konkursach syna/córki uhonorowanych wpisem do Księgi Uczniów Przodujących.” Natomiast do tych rodziców, którzy współpracują szczególnie aktywnie na wielu polach zostały skierowane pisemne podziękowania: „za Państwa zapał i poświęcenie w podejmowaniu zadań na rzecz szkoły, z głębokim przekonaniem, że pragnienia wspaniałej przyszłości dla swoich dzieci mobilizują do dobrych czynów”.
Dyrektor szkoły wręczyła uczniom ufundowane przez Radę Rodziców nagrody książkowe  za wyniki w nauce i zachowaniu, 100% frekwencji, osiągnięcia sportowe. Ksiądz Proboszcz Bolesław Bawiec wyróżnił uczniów za  wzorową postawą religijną. Dyplomy odebrali aktywni członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, pasjonaci czytelnictwa oraz pracujący
w szkolnym sklepiku.
Czas podsumowań i rozstań objął również grono pedagogiczne, po czterech latach ks. Krzysztof Baran otrzymał nową misję. Ciepłe słowa za owocne współdziałanie oraz wyrazy pamięci padły z obu stron. W piątek 26 czerwca ks. katecheta objął modlitwą całą szkolną społeczność,  odprawił dziękczynną Ofierę. Wychowawcy w klasach wręczyli po raz pierwszy świadectwa promocyjne oraz ukończenia szkoły, które opatrzone zostały imieniem patrona  Komisji Edukacji Narodowej.

Małgorzata Stępień