W czerwcu 2015 r. 47 uczniów klas I-III SP uczestniczyło w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy osobom, które uległy nagłym wypadkom. Instruktor z certyfikatem wykorzystał materiały dydaktyczne przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej: filmy instruktażowe: „Doktor Kręciołek”, „Spotkanie z Piotrusiem i Kasią”, podręczniki do nauki pierwszej pomocy dla dzieci i nauczycieli, manekiny Mini Ania i Little Ania, tekturowe telefony komórkowe. Filmowy doktor w prosty sposób przekazywał tzw. łańcuch przeżycia oraz schemat najważniejszych czynności koniecznych do wykonania.  Dzieci wykazały duże zainteresowanie i z zapałem przystąpiły do ćwiczeń praktycznych. Przez telefony-zabawki wzywały pomoc. Nauczyciele zademonstrowali konieczne czynności zgodnie ze schematem: bezpieczeństwo, sprawdzenie przytomności, wezwanie pomocy, sprawdzenie oddechu, pozycję boczną ustaloną, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej oraz resuscytację krążeniowo-oddechową.

Na zakończenie uczniom otrzymali podręczniki oraz telefony zabawki. Dla utrwalenia czynności ratujących życie p. Ewa Zasowska i p. Renata Wantuch będą prowadzić zajęcia w nowym roku szkolnym. Dzieci wykazały olbrzymie zainteresowanie tematyką prawidłowego udzielania pierwszej pomocy. Kształtowanie prozdrowotnych i prospołecznych wzorców zachowań musi odbywać się od jak najmłodszych lat.

Ewa Zasowska