Uczniowie naszej szkoły brali udział w konkursie języka angielskiego Reading in English can be fun. Organizatorem konkursu była pani Elżbieta Warecka – nauczyciel języka angielskiego w Miejskim Zespole Szkół nr 4 w Gorlicach we współpracy z Fundacją Rozwoju Nida – program English teaching.

Etap szkolny trwał od początku listopada do końca maja. Podczas tego etapu uczniowie czytali wskazane przez organizatora książki. Książki były umieszczane co miesiąc w pierwszą sobotę miesiąca na stronie blogu www.ref-2015.blogspot.com w formacie pdf.
Po przeczytaniu książek uczniowie odpowiadali na pytania, które pojawiały się na stronie
w każdą ostatnią sobotę miesiąca. Liczyła się poprawność i czas wysłania odpowiedzi.

W etapie szkolnym aktywny udział brali następujący uczniowie:

I kategoria (kl. IV SP)  -  Dorian Ulejczyk, Patrycja Brach

III kategoria (kl. VI SP i I Gim.)  -  Kacper Kołodziejczyk, Seweryn Hebrajski

IV kategoria (kl. II-III Gim.)  -  Ewelina Brach, Aleksandra Tajak, Alicja Wachowicz, Sylwia Wanat

Etap finałowy miał miejsce dnia 11 czerwca 2015r. w Miejskim Zespole Szkół nr 4
w Gorlicach i przebiegał w  dwóch częściach: indywidualnie oraz zespołowo.

Do finału zespołowego zostało zakwalifikowanych 10 pierwszych w każdej kategorii zespołów dwuosobowych. Naszą szkołę reprezentowały dwie pary uczniów: Dorian Ulejczyk z  Patrycja Brach oraz Aleksandra Tajak z Sylwią Wanat. Ta część konkursu była zbliżona do popularnego teleturnieju Jeden z dziesięciu. Nagrody za zajęcie III miejsca otrzymał zespół: Dorian Ulejczyk i Patrycja Brach.

Do finału indywidualnego zakwalifikowało się w każdej kategorii 10 uczestników mających największą ilość punktów po części pierwszej konkursu. Uczniowie rozwiązywali test na laptopach. W kategorii klas czwartych I miejsce zajął Dorian Ulejczyk, za co otrzymał cenną nagrodę – tablet. Na pochwałę zasługuje również Sylwia Wanat, która zajęła VII miejsce
w kategorii klas II i III gimnazjum.

Oprócz konkursu czytelniczego uczniowie szkoły podstawowej brali również udział
w konkursie na opracowanie elektronicznego komiksu-książki w języku angielskim na podstawie dowolnej lektury. Laureatką w tej  kategorii została Gabriela Czyżyk. Natomiast uczniowie gimnazjum brali udział w konkursie na scenariusz w języku angielskim do wybranej lektury.  Laureatkami w tej kategorii były cztery uczennice klasy drugiej gimnazjum: Ewelina Brach, Aleksandra Tajak, Alicja Wachowicz, Sylwia Wanat.

Karina Szura – opiekun językowy