W poniedziałek 8 czerwca uczniowie całej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem - panem Samuelem Kempskim. W ciągu dwóch godzin lekcyjnych gość opowiedział ciekawą historię o swojej podróży do Azji.
Prezentacja zawierała niezwykły materiał fotograficzny o warunkach w jakich żyją mieszkańcy południowo – wschodniej części kontynentu, ich obyczajach i tradycjach. Uczniowie wysłuchali mnóstwo anegdot i ciekawostek. Poznali prawdziwych wietnamskich górali, ich kulturę oraz historię tego kraju. Zobaczyli też domy na wodzie. A niektórzy mogli nawet przymierzyć autentyczny strój azjatycki.
Taka forma poznawania świata, kontynentu, państwa czy konkretnego miasta jest naprawdę absorbująca. Każdy uważny słuchacz wyniesie wiele przydatnej wiedzy, a w przyszłości być może sprawdzi to na własne oczy.

Małgorzata Augustyn