Obchody Dnia Języków Obcych na dobre wpisały się już w kalendarz imprez w naszej szkole. W bieżącym roku szkolnym miały miejsce dnia 8 czerwca 2015 r. Program artystyczny składał się z dwóch części. Uczniowie klasy szóstej wraz z panią Krystyną Holik przygotowali scenki odbywające się za granicą, w gabinecie szefa oraz w parku. Treści  nawiązują do różnych sytuacji życiowych, w których znajomość języków obcych może okazać się bardzo przydatna. Uczniowie przekonywali o wartości języków obcych w codziennym życiu.

Druga część stanowiła podsumowanie pracy gimnazjalistów pod kierunkiem pani Kariny Szura związanej z realizacją działań „Inspiracje z kraju sąsiada”. Działania wynikały z akcji dzień.de | der-tag.pl, której organizatorem jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. W tym roku w dniach od 1 do 17 czerwca odbyło się łącznie 106 projektów w Polsce i Niemczech. Gimnazjaliści przygotowali plakaty, prezentacje na temat niemieckich firm, produktów i wynalazków. Na lekcjach języka niemieckiego powtórzyli słownictwo związane z pracą zawodową. Następnie przedstawili efekty swojej pracy podczas szkolnej akademii. Uczniowie zaangażowani w projekt zostali obdarowani gadżetami nadesłanymi przez Polsko-Niemiecka Współpracę Młodzieży. Na stronie http://www.der-tag.pl/ zostaną zamieszczone zdjęcia z projektu. Znajduje się tam również relacja z akcji ubiegłorocznej – „Wolność – nie zawsze tak było.”

Karina Szura