Otrzymaliśmy certyfikat, przyznający naszej szkole tytuł „Biblioteki przyjaznej uczniowi”. Jest on  efektem działań realizowanych wokół projektu wdrażanego przez szkolną bibliotekę  w dniach od 28.11.2014 r. do 30.04.2015 r. W tym  czasie nauczyciel-bibliotekarz uczestniczył w kursie w formie e-learningu w Studium Prawa Europejskiego. Ponadto przeprowadził szereg zadań, mających na celu  spopularyzowanie wśród uczniów czytelnictwa.

Udział w projekcie wzmocnił rolę szkolnej biblioteki oraz pokazał jej mocne strony. Działania pozwoliły na rozwijanie współpracy biblioteki z jej czytelnikami, rodzicami oraz społecznością lokalną. Wszystkie podjęte działania zostały pozytywnie  ocenione przez jury konkursu.

Joanna Cieśla-bibliotekarz