Zdawać by się mogło, że szkolną codzienność stanowią lekcje, ciągle zbyt krótkie przerwy, klasówki oraz zadania domowe.  Ale czy tylko? Z pewnością nie! Przekonali się o tym uczestnicy tegorocznej zielonej szkoły, która miała miejsce w dniach od 24.05 do 02.06.2015r. w Łazach.
Zaledwie 200 metrów od ośrodka wczasowego „Bryza” na 46 uczniów ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum czekała piękna, piaszczysta plaża, błękitne morze oraz kojący szum fal. Nic więc dziwnego, że już pierwszego dnia pobytu po długiej podróży uczniowie wraz z opiekunami p. Krystyną Holik (kierownikiem i organizatorem Zielonej Szkoły), p. Ewą Zasowską, p. Tomaszem Górskim oraz p Mateuszem Jamro  udali się na zaślubiny z Bałtykiem. Radość z przyjazdu potęgowała pogoda, która  była tego dnia wyjątkowo udana. Świeciło słońce i wiał lekki, kojący wiaterek. Spacer wzdłuż plaży, gry i zabawy z piłką, budowa zamków, kopanie studni, zbieranie kamyków i muszelek, a także zwyczajne lenistwo na kocyku, to tylko niektóre z form spędzania czasu na plaży.
Czas na zabawę i odpoczynek przeplatał się z licznymi wycieczkami, zajęciami sportowymi oraz dodatkowymi atrakcjami przewidzianymi na czas, gdy słońce kryło się za chmurami (pobyt  w Aquaparku „Jan” w Darłówku, wizyta w „Domu do góry nogami” w Mielnie, a także wyjazd do Multikina w Koszalinie).
Dni nad morzem biegły bardzo szybko. Wszystko dlatego, że program pobytu był niezwykle bogaty.  Czwartego dnia odbyła się wycieczka fakultatywna do jednego z najpiękniejszych polskich kurortów nadmorskich – Kołobrzegu. Uczniowie zwiedzili Muzeum Minerałów, Port, Latarnię Morską. Ich uwagę i zaciekawienie przykuł także Pomnik Zaślubin z Morzem oraz molo. Podczas spaceru nadmorską promenadą była także przerwa na lody, gofry oraz zakup pamiątek. Po południu uczniowie  wzięli udział w „Pirackiej Przygodzie” oraz popłynęli w rejs statkiem „Wiking”. Pobyt w Łazach trudno wyobrazić sobie bez wizyty w Darłowie, w którym znajduje się gotycki Zamek Książąt Pomorskich oraz Pizzeria -  w której wizyta na długo pozostanie w pamięci uczestników Zielonej Szkoły.
Radość z pobytu nad Bałtykiem, świadectwo dobrej zabawy oraz niezwykłej atmosfery, jaka miała miejsce w Łazach, oddaje refren humorystycznej piosenki  o Zielonej Szkole, ułożonej przez uczniów z grupy p. Tomasza Górskiego o artystycznym pseudonimie Betoniary:
„Plaża, bryza i parówki przeżyjemy za pół stówki. Nikt z nas nie śpi tu do rana, hula każda Betoniara”

Mateusz T. Jamro