Dnia 28 maja 2015 r. w Ośrodku Kultury Gminy Gorlice filia Zagórzany odbył się XVII Turniej Recytatorski ,,Poetyckie Majówki”. Uczestnicy tegorocznego konkursu zaprezentowali się w dwóch kategoriach wiekowych. Szkołę Podstawową reprezentowali: Patrycja Smołkowicz, Martyna Głębocka i Adrian Brach, zaś Gimnazjum Natalia Bochenek i Krystian Orłowski. W repertuarze nie zabrakło poezji Jana Pawła II, ks. Jana Twardowskiego propagującej ponadczasowe wartości, opiewającej piękno przyrody, rozbudzającej wrażliwość. Debiutancki występ Adriana Bracha zaowocował II miejscem w kategorii szkoły podstawowe. Z kolei Natalia Bochenek uplasowała się na I miejscu w kategorii gimnazjum. Uczniowie zostali przygotowani przez nauczycielki języka polskiego - Joannę Nosal i Krystynę Holik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

|Joanna Nosal

Relacja z konkursu na stronie gorlice.tv >>