3 maja 2015 roku obchodziliśmy 224. Rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – pierwszej w Europie i drugiej na świecie ustawy zasadniczej. Święto to w naszej szkole uczciliśmy w dniu 4 maja uroczystą akademią przygotowaną przez panie: Anetę Motykę, Katarzynę Ciapaj i Joannę Cieślę. Historia uchwalenia Konstytucji została opowiedziana w nietypowy sposób – uczniowie klasy VI SP przenieśli nas do studia telewizyjnego. Obejrzeliśmy relacje filmowe z sejmu, z Paryża, z Moskwy, a nawet z miejsca wyścigów konnych. Piosenki z pierwszych miejsc listy przebojów zaśpiewały: Alicja Wachowicz i Oliwia Redlińska. Całość uświetnił chór szkolny przygotowany przez panią Alicję Pyznar. Po akademii Pani Dyrektor Iwona Jamro wręczyła nagrody książkowe oraz dyplomy laureatom konkursu czytelniczego „Z mitilogią za pan brat”, przygotowanego przez panią Joannę Cieślę.

Katarzyna Ciapaj
Joanna Cieśla