We wtorek  21 kwietnia 2015 r. wszyscy uczniowie klas 4-6 skorzystali ze specjalnego zaproszenia i udali się na Zamek Królewski na Wawelu. Razem w wychowawcami: M. Stępień, J. Nosal i A. Motyką uczestniczyli w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego skierowanego dla młodszych grup szkolnych.  Wizyta przebiegała pod hasłem Życie codzienne i obyczaje średniowiecza. Dzieci razem z przygotowanymi przewodnikami zwiedzały ekspozycje: Skarbiec Koronny i Zbrojownię oraz Wawel Zaginiony. Na własne oczy widziały miecz koronacyjny Szczerbiec, halabardy, koncerze, piękne wyroby złotnicze, biżuterię, kielichy, tace należące m.in. do Kazimierza Wielkiego czy królowej Jadwigi i Władysława Jagiełły. Zaskakujące są przedmioty codziennego użytku. Uczniowie poznali zabytki rzeźby i architektury charakterystycznej dla stylu romańskiego i gotyckiego. Zwiedzili również Katedrę na Wawelu, miejsce koronacji i królewskich pochówków. Wizyta na Wawelu umożliwiła realne poznanie najwcześniejszych dziejów Polski.

Dużą porcję relaksu dzieci przeżyły w Cinema City Bonarka podczas seansu filmowego Dom, specjalne okulary umożliwiły odbiór w technologii 3D.

Aneta Motyka