Dnia 17. kwietnia 2015 roku w Gorlickim Centrum Kultury odbył się I Wiosenny Konkurs Recytatorski. Do konkursu zaproszono uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody miały na celu rozwijanie zainteresowań recytatorskich wśród uczniów, propagowanie kultury języka polskiego i jego piękna. Każdy z uczestników prezentował wiersz o tematyce wiosennej lub fragment prozy. W gronie recytatorów znalazła się młodzież naszej szkoły: Natalia Bochenek i Krystian Orłowski z klasy I gimnazjum oraz Wanesa Pander z klasy III. W zmaganiach ze słowem poetyckim wyróżnienie zdobyła Wanesa Pander, której gorąco gratulujemy. Gimnazjaliści przygotowywani byli przez nauczycielki: panią Joannę Nosal i Krystynę Holik.

Krystyna Holik