Uczniowie klasy trzeciej gimnazjum stoją przed wyborem ścieżki edukacyjnej, a co za tym idzie wyborem przyszłego zawodu. W piątek 27 marca 2015r. wzięli udział w Targach Edukacyjnych Festiwal Zawodów w Małopolsce 2015. Wydarzenie zorganizowane zostało
w Krakowie przez Województwo Małopolskie dla wszystkich młodych osób, które planują przyszłość  – chcą wybrać szkołę zgodną z predyspozycjami oraz zawód z pasją. Uczniowie mieli okazję obejrzeć stoiska blisko 250 wystawców z Polski i zagranicy, m.in.
z Chorwacji, Niemiec, Słowacji, Turcji, Ukrainy oraz Wielkiej Brytanii, wśród których znajdowały się szkoły średnie, policealne, zawodowe wyższe oraz  instytucje związane z edukacją, które zaprezentowały  swoją ofertę edukacyjną.
Nasi uczniowie mogli poznać praktyczne aspekty poszczególnych zawodów, zgrupowanych w siedmiu branżach: turystyczno-gastronomicznej, informatyczno-elektronicznej, budowlanej, społeczno-medycznej, rolno-przetwórczej, mechaniczno -mechatronicznej oraz usługowej. Obecne były szkoły mundurowe, zaprezentowano sprzęt wojskowy i strażacki. Na zwiedzających czekały warsztaty, pokazy i doświadczenia.
W wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej pomagali doradcy, badający predyspozycje zwiedzających.
Po wizycie na targach wspólnie z uczniami Gimnazjum w Kobylance wybrali się do kina na film Zbuntowana.

Karina Szura