Zapach wiosny – tak brzmiał tytuł szkolnego konkursu recytatorskiego, który odbył się 20 marca 2015 r. w ramach konkursu ,, Biblioteka przyjazna uczniowi”. Dzień ten był również dniem powitania wiosny w naszej szkole, dlatego młodzi krasomówcy recytowali wiersze o tematyce wiosennej. W konkursie wzięło udział 19 uczniów, którzy wcześniej przeszli eliminacje klasowe.  Jury w składzie Janina Fugiel oraz Emanuela Zawiła miały nie lada problem z wyłonieniem zwycięzców, albowiem prezentowany przez uczniów poziom recytacji i dobór tekstu stał na bardzo wysokim poziomie. Wszystkich interpretacji wierszy wysłuchała cała społeczność szkolna, która najlepszych nagradzała gromkimi brawami.  Przy tak dużym zainteresowaniu dzieci i zaangażowaniu przygotowujących nauczycieli, organizatorka konkursu Joanna Cieśla oraz dyrektor szkoły Iwona Jamro  postanowiły nagrodzić większą liczbę uczniów. W wyniku obrad wyłoniono zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych.
Klasy 1-3 Szkoła Podstawowa:
1 miejsce: Amelia Mikulska – kl. 2, Kinga Zielińska – kl.3
2 miejsce: Mikołaj Pyrcioch – kl.1, Kacper Ciapaj – kl.2
3 miejsce: Milena Maniak – kl.1
W tej kategorii jury przyznało również wyróżnienie dla Brajana Koninga za inwencję twórczą i napisanie własnego wiersza.
Klasy 4-6 Szkoła Podstawowa:
1 miejsce: Katarzyna Jamro – kl.5
2 miejsce: Dorian Ulejczyk – kl.4
3 miejsce: Ewa Pyrcioch – kl.6
Klasy 1-3 Gimnazjum:
1 miejsce: Wanesa Pander – kl.3
2 miejsce: Natalia Bochenek – kl.1
Laureaci konkursu recytatorskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe
w postaci wartościowych pozycji książkowych. Uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom, za co słowa uznania należą się wychowawcom, którzy wspierali reprezentantów klas w przygotowaniach do rywalizacji.

W tym dniu rozstrzygnięto również konkurs plastyczny,, Moja szkolna biblioteka”.
1 miejsce: Bartosz Dziki – kl. 3
2 miejsce: Bartosz Woźniak – kl. 1, Wiktoria Kuk – kl. 1
3 miejsce: Dawid Augustyn – kl. 1, Maciej Pyznar – kl. 2
Wyróżnienie: Mikołaj Pyrcioch – kl. 1, Zuzanna Machowska – kl. 2, Martyna Machowska – kl. 3, Oliwia Kamińska – kl.1.