Piątek 13 marca w naszej szkole okazał się wielką niespodzianką. Uczniowie klas 4-6 SP i 1 gim. uczestniczyli w pokazie historycznym. Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” wystąpiła z urozmaiconym programem. Była żywa lekcja historii, prezentacja obyczajów i kultury antycznej, przegląd ekwipunku i uzbrojenia, pojedynki i tortury. Uczniowie doskonale się bawili, z zapartym tchem śledzili kolejne wydarzenia. Odtwórcy legionistów i senatorów nie pozwolili na jakąkolwiek nudę, podręcznikowe wiadomości przeplatali humorem, aranżowali sceny walk i pojedynków, konkursy z nagrodami, doskonale utrzymywali kontakt z uczniami. Najważniejsze, że każdy mógł przymierzyć zbroję, samodzielnie dotknąć wszystkich elementów  uzbrojenia, a nawet przeżyć chwile grozy przy pręgierzu „Dura lex, sed lex”.  Niecierpliwie czekamy na przygody z innych epok.

Małgorzata Stępień