Dnia 10 lutego 2015 r. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Gorlicach, odbył się II Gorlicki Konkurs Pieśni Patriotycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu gorlickiego i sądeckiego. Celem konkursu była przede wszystkim edukacja obywatelska młodzieży oraz krzewienie wartości patriotycznych, by młodzi ludzie byli świadomi swej tożsamości i dumni z tego, że są Polakami. Konkurs organizowany był przez Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś przy współudziale Gorlickiego Centrum Kultury, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Gorlicach oraz Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie. Naszą szkołę reprezentowali: Mikołaj Burkot z kl. III SP przygotowany przez panią Ewę Zasowską oraz Antoni Żegleń z kl. V SP oraz dwie uczennice z kl. II G Alicja Wachowicz i Oliwia Redlińska - opiekun artystyczny pani Alicja Pyznar. II miejsce zdobyła Alicja Wachowicz. Laureaci konkursu dnia 27 lutego 2015 r. w GCK podczas uroczystych obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych otrzymają dyplomy i nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy !!!.

Alicja Pyznar - opiekun

Więcej na temat konkursu >>