02 lutego 2015 roku nasza szkoła gościła wielokrotnego mistrz Polski, mistrza Europy, olimpijczyka – Pawła Zygmunta. Jest on najlepszym polskim łyżwiarzem szybkim, rekordzistą Polski w tej dyscyplinie. Czterokrotnie reprezentował nasz kraj na zimowych igrzyskach olimpijskich. Pan Paweł przybliżył uczniom znaczenie idei olimpijskiej oraz podzielił się wiedzą i doświadczeniem zdobytym podczas igrzysk olimpijskich. Zachęcał, aby wszyscy młodzi ludzie starali się żyć zgodnie z starożytnym ideałem „kalos kagathos” dbając o harmonijny rozwój zarówno ciała jak i umysłu. Jako przykład przybliżył postać Haliny Konopackiej, która jako pierwsza zdobyła złoty medal olimpijski dla naszego kraju i równocześnie z dużymi sukcesami zajmowała się poezją i malarstwem. Spotkanie stanowiło część akcji edukacyjnej „Zostań Olimpijczykiem”, której celem jest popularyzacja idei sportowej rywalizacji i ducha olimpijskiego oraz mobilizowanie młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań. Nasz gość zachęcał również do wzięcia udziału w konkursie „Zostań Olimpijczykiem” w którym główną nagrodą jest wyjazd na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro w 2016 r. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze i zakończyło się krótkim konkursem wiedzy na temat igrzysk olimpijskich. Po bardzo dobrych i bezbłędnych odpowiedziach nagrodę w drodze losowania wywalczył uczeń klasy II G – Rafał Siarkowicz. Na koniec Pan Paweł przypomniał wszystkim, że nigdy nie należy rezygnować z swoich marzeń, trzeba wytrwale dążyć do założonego celu, bo każdy z nas może zostać mistrzem.

Tomasz Górski