Rodzi się szkolna tradycja. Po raz drugi w sali gimnastycznej przy świątecznym stole zasiedli nestorzy - emerytowani nauczyciele i pracownicy oraz rodzice, nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni i najliczniej reprezentowane młode pokolenie, uczniowie. W piątek 19 grudnia Samorząd Uczniowski z opiekunem Marcinem Juszczęciem poprowadzili swoisty koncert. Podczas wspólnego kolędowania każdy zespół zaprezentował wcześniej wylosowany utwór. Rozbrzmiewały melodie rzewnych tradycyjnych kolęd oraz skocznych pastorałek: „Cicha noc”, „Gdy się Chrystus rodzi”, „Lulajże, Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Anioł pasterzom mówił”, „O , gwiazdo betlejemska”, „Bóg się rodzi”, „Mały pastuszek” czy „Gore gwiazda”.

Pani dyrektor Iwona Jamro złożyła całej społeczności życzenia świąteczno-noworoczne. Przekazała również wszystkie, które napłynęły do szkoły, i te od władz, i te od przyjaciół, i te refleksyjne, i te bardzo gorące. Wzruszające słowa w imieniu Rady Rodziców skierowała do nauczycieli pani Małgorzata Horowicz-Dusza. O modlitewny  charakter spotkania wielopokoleniowej szkolnej rodziny zadbał ks. katecheta Krzysztof Baran. Łamanie się opłatkiem i wspólne biesiadowanie przy wigilijnych pierogach i pierniczkach było czasem rozmów przepełnionych serdeczną życzliwością.   Młodzież z bożonarodzeniowymi życzeniami wręczyła gościom pamiątkowe stroiki.

Małgorzata Stępień