Dnia 11 grudnia 2014 r. odbyła się wycieczka do Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu. W wyjeździe edukacyjnym pod opieką nauczycieli: J. Nosal, K. Holik, R. Jamro i M. Stępień wzięło udział 46 uczniów klas gimnazjalnych. Celem wycieczki było uświadomienie uczniom istoty Holocaustu, pokazanie martyrologii narodu polskiego i innych w czasie II wojny światowej, ukazanie prawa człowieka do życia i godnej śmierci bez względu na jego płeć, wiek, narodowość. Pod opieką nauczycieli i przewodników młodzież odwiedziła tereny i obiekty byłych obozów Auschwitz I i Auschwitz II -  Birkenau. Pod ścianą śmierci uczniowie złożyli znicze i minutą ciszy uczcili pamięć pomordowanych. Pobyt w Miejscu Pamięci stanowił żywą lekcję historii, która na z pewnością zapisze się w pamięci.

Joanna Nosa

Więcej zdjęć w galerii >>l