Uczniowie Dorian Ulejczyk z kl. IV oraz Kacper Kukla z kl. V reprezentowali naszą szkołę w finale Powiatowego Konkursu Historycznego „Ziemia Gorlicka 1915” dla uczniów szkół podstawowych. We wtorek 9 grudnia 2014 r. w siedzibie PCE w grupie 36 uczestników zmagali  się z  zadaniami testowymi, które dotyczyły okresu Wielkiej Wojny ze szczególnym uwzględnieniem Bitwy pod Gorlicami. Nasi reprezentanci byli najmłodsi, rywalizowali z uczniami klas szóstych, a jednak uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dorian i Kacper zasługują na szczególne słowa uznania i gratulacje.

Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Historyczne „Bitwa pod Gorlicami 1915” oraz Powiatowe Centrum Edukacyjne w stulecie wybuchu I wojny światowej oraz 99. rocznicę „przełomu gorlickiego”.

Małgorzata Stępień