Uczniowie Dorian Ulejczyk, kl. IV i Kacper Kukla, kl. V w wyjątkowy sposób rozwijają swoje zainteresowania na Wielką Wojną i Bitwą Gorlicką. Dnia 2 grudnia 2014 r. uczestniczyli w seminarium edukacyjnym „Militarne i polityczne aspekty operacji gorlickiej w 1915 roku”. Kustosz Katarzyna Liana oprowadziła młodzież po Muzeum Regionalnym, gdzie w salach wystawienniczych znajdują unikatowe eksponaty: militaria, umundurowanie, odznaczenia wojskowe, pamiątki, pocztówki oraz zdjęcia archiwalne.
Następnie młodzież szkolna udała się do Pawilonu Historii Miasta Gorlice na projekcję  filmu „Bitwa pod Gorlicami”. Istotnym uzupełnieniem atrakcyjnych, ale trudnych zagadnień była prelekcja wzbogacona materiałem filmowym „Przystanek Niepodległość” wygłoszona przez Dariusza Gorajczyka pracownika IPN w Krakowie. Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN przy tej okazji przekazało naszej szkole grę dydaktyczną „Mały Polak” oraz skoroszyt edukacyjny „Na szlakach historii w Małopolsce. Galeria wielkich Polaków”.
Stowarzyszenie Historyczne „Bitwa pod Gorlicami 1915” oraz Powiatowe Centrum Edukacyjne popularyzują wśród młodzieży wiedzę o największej i najważniejszej bitwie frontu wschodniego.

Małgorzata Stępień