Zastanawialiście się nad tym, kto, kiedy i w jaki sposób budował zamki? Jak wyglądało życie na zamku? Jak walczyli rycerze? Jeśli chcecie się poznać te tajemnice, zapraszamy do naszej opowieści. Arkadiusz Knapik i Mateusz Machowski, uczniowie kl. VI SP wykonali album-prezentację „Tajemnice średniowiecznych murów”. Postanowili wykorzystać swoją fascynację światem rycerzy i wystartowali w eliminacjach  II Interdyscyplinarnego Konkursu „Odkrywamy Średniowiecze” - „Życie na zamku średniowiecznym” dla uczniów szkół podstawowych województw małopolskiego, śląskiego i podkarpackiego.  Do Warowni Inwałd (31 X) wpłynęło prawie 500 prac, więc rywalizacja była olbrzymia. Słowa uznania należą się Mateuszowi i Arkowi za konsekwentne rozwijanie swoich zainteresowań historyczno-humanistycznych, pogłębianie wiedzy, rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z różnych źródeł informacji.

Małgorzata Stępień-opiekun dydaktyczny