p

Dnia 30 października 2014 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia.
Maluchy z klasy pierwszej, przygotowane przez wychowawczynię panią Marzenę Nikiel, zaprezentowały swoją wiedzę i umiejętności rozpoczynając tańcem poloneza. Po przekonaniu zebranych, iż zasługują na miano ucznia szkoły podstawowej, dzieci złożyły ślubowanie, a pani Małgorzata Stępień (w zastępstwie pani dyrektor) dokonała aktu pasowania. Uczniowie klasy pierwszej otrzymali pierwszy w życiu dokument tożsamości – legitymację szkolną oraz pamiątkowe dyplomy i teczki na dokumenty.
Następnie przyszedł czas na młodzież. Gimnazjaliści w części artystycznej przygotowanej pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Kudławiec, u wróżki zasięgali języka, co ich czeka w najbliższej przyszłości na kolejnym etapie edukacji. Złożyli ślubowanie w obecności sztandaru szkoły, po czym zostali udekorowani czapkami gimnazjalisty i otrzymali teczki na dokumenty oraz świadectwa.
Należy podkreślić fakt, iż tegoroczni pierwszoklasiści zostali pasowani na ucznia Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej oraz ucznia Gimnazjum im. Komisji Edukacji Narodowej po raz pierwszy w historii szkoły.

Barbara Kudławiec