W piątek 24 października w naszej szkole odbyła się ciekawa lekcja przyrody - biologii z żywymi owadami w roli głównej, którą poprowadziła pani dr Katarzyna Ryglicka. Uczestniczyli w niej uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum. W trakcie zajęć zapoznali się z charakterystyką gromady owadów i jej dużą różnorodnością oraz ich rolą w środowisku a także w codziennym życiu człowieka. Uczniowie z zainteresowaniem oglądali gabloty z największymi okazami z rzędów motyli chrząszczy z różnych kontynentów. Najciekawszą częścią lekcji było oglądanie żywych przedstawicieli ogromnych karaczanów i charakterystycznych przypominających skorpiony straszyków. Wśród żywych okazów uczniowie oglądali również świerszcze oraz coraz rzadszą w naszej faunie drapieżną modliszkę. Dzięki tej lekcji młodsi uczniowie poznali nowe fakty z życia owadów. Dla starszych była ona dobrą formą powtórzenia i rozszerzenia wiadomości o nieznanych aspektach związanych z występowaniem tych zwierząt wokół nas.

Małgorzata Augustyn, Marcin Juszczęć