Gimnazjaliści z Koła Lingwistycznego wraz z opiekunką mgr Kariną Szurą w ramach projektu Uczeń online uczestniczyli w zajęciach na wyższej uczelni. Tym razem była to Akademia Ignatianum w Krakowie. Akademia jest uczelnią jezuicką, działającą na prawach uczelni państwowej. Pracownicy uczelni przedstawili uczniom sylwetkę Ignacego Loyoli, opowiedzieli o działalności zakonu jezuickiego oraz o ofercie uczelni. Następnie gimnazjaliści uczestniczyli w wykładach:
- "Spór Sokratesa z sofistami. Warsztaty z dociekań filozoficznych" Celina Kisiel-Dorohinicka. Ciekawy przykład ćwiczenia rozważań:
1zł = 100gr = 10gr x 10gr = 0,1zł x 0,1zł = 0,01zł = 1gr
Wniosek: 1zł = 1 gr
- "Jestem kobietą! Jestem mężczyzną!" Omówienie różnic psychoseksulanych w kontekście przemian kulturowych - dr Marek Babik
- "Zakochani są wśród nas..." Przedstawienie specyficznych przejawów zakochania oraz omówienie różnic pomiędzy emocjami a postawą - dr Marek Babik
Wspólny wyjazd uczniów z Zagórzan,  Ropicy Polskiej oraz Leska dnia 8 października 2014 r. był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt umożliwia doskonalenie kompetencji językowych, ale w równym stopniu dbałość o wszechstronny rozwój osobowości, predyspozycji intelektualnych oraz nawiązanie nowych przyjaźni.

Małgorzata Stępień