W dniu 8 października 2014 r. odbyło się zorganizowane przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i dyrekcję Zespołu Szkół w Szymbarku X Gminne Spotkanie Plenerowe „A u nas już jesień”. Impreza pod hasłem „ W krainie Zdrowia” miała miejsce na terenie szymbarskiego Kasztelu i Skansenu. Aby wzbogacić swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania, uczniowie klasy III SP w składzie: Martyna Machowska, Kinga Zielińska, Kacper Sierant i Dawid Orłowski pod opieką pani Ewy Zasowskiej wzięli udział w tej  imprezie. Najpierw obejrzeli ciekawe przedstawienie „W krainie Zdrowia”, a następnie zwiedzili Kasztel, wykonali zespołową pracę plastyczną, zwiedzili wystawę „zioła w tradycji Pogórza” oraz wzięli udział w zajęciach warsztatowych z obróbką lnu, zwiedzili Chałupę z Moszczenicy, gdzie poznali tradycyjny wyrób masła, lepili w glinie i zwiedzili wystawę „Na co dzień i od święta” – strój pogórzański. W trakcie trwania imprezy można było poczęstować się smaczną gorącą zupą, pierogami, owocami i chlebem z masłem wcześniej przez siebie zrobionym. Na zakończenie uczestnicy imprezy otrzymali dyplom i upominek.

Ewa Zasowska