W dniach 1–3 października 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół w Zagórzanach wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w sprzątaniu okolicy naszej szkoły, przyłączając się w ten sposób do akcji „Sprzątanie świata - Polska 2014”. Uczniowie zaopatrzeni w worki, rękawice, odpowiedni strój i pozytywnie zmotywowani szczytnym celem akcji ruszyli spod szkoły według przygotowanego harmonogramu. Klasy I – III SP posprzątały obejście szkoły i teren wokół Domu Ludowego. Klasa IV teren przy drodze w kierunku Nadleśnictwa, klasa V boczną drogę od Domu Ludowego w kierunku kościoła, klasa VI teren przy drodze od szkoły do kościoła.

Uczniowie zebrali 11 worków odpadów, które posegregowali i złożyli do odpowiednich pojemników. Wspólna lekcja poszanowania środowiska promuje nieśmiecenie, buduje poczucie odpowiedzialności za najbliższe otoczenie, uczy segregacji odpadów. Udział w akcji jest już wieloletnią tradycją naszej szkoły.

Małgorzata Augustyn