W  dniu  17.09.2014 r.  w Zespole Szkół w Zagórzanach odbyło się spotkanie uczniów z przedstawicielami policji i firmy ubezpieczeniowej – sponsora znaczków odblaskowych. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach szkolnego programu zintegrowanej polityki bezpieczeństwa.
Spotkania z policjantami są organizowane co roku dla najmłodszych uczniów, aby utrwalać poprawne poruszanie się po drogach. Tym razem miało ono jednak szczególny cel, bowiem od pierwszego września wszyscy uczestnicy ruchu drogowego mają obowiązek noszenia odblasków po zmroku na drodze w terenie zabudowanym. Dzieci miały za zadanie przypomnieć rodzicom o tym obowiązku.
Spotkanie miało dwa etapy. W pierwszej części uczniowie kas I-III pod opieką swoich wychowawczyń: Marzeny Nikiel, Renaty Wantuch i Ewy Zasowskiej przygotowali przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa na drodze oraz urządzili pokaz mody „odblaskowej.
Następnie odbyły się zajęcia dla najmłodszych w terenie.
Policjanci przekazali uczniom wiele cennych informacji, dotyczących bezpieczeństwa na drodze, a także przekazali ładne znaczki odblaskowe dla wszystkim, aby zawsze byli dobrze widoczni na drodze.

Marzena Nikiel