Początek roku szkolnego, początek miesiąca, początek tygodnia  – 1 września 2014 roku w poniedziałek wkroczyliśmy do szkoły z dużymi zmianami organizacyjnymi: sześciolatkami, darmowym podręcznikiem dla pierwszaków, bez dzwonków lekcyjnych dla uczniów pierwszego etapu, z dobrze przygotowaną salą zajęć świetlicowych do odrabiania zadań domowych. Wyremontowany górny korytarz i całkowicie odnowiona pracownia fizyczno-chemiczna czekają na starszych uczniów. Troje naszych nauczycieli: mgr Alicja Pyznar, ks. mgr Krzysztof Baran i mgr Tomasz Górski po pomyślnie zdanym egzaminie awansowało do stopnia nauczyciela mianowanego. Gratulacje i nagrody jubileuszu pracy od dyrektora szkoły odebrali: mgr Barbara Kudławiec, mgr Ryszard Jamro.
1. września muszą pojawić się refleksje dotyczące już 75. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Wydarzenia czasowo są odległe, ale w kontekście  dramatycznej sytuacji na Ukrainie hasło: „Nigdy więcej wojny!” skłania nas do uważnego spojrzenia na konieczność utrzymania pokoju w Polsce i Europie.
Samorząd Uczniowski swoim programem z uśmiechem wprowadził nas
w rzeczywistość szkolną. Pani dyrektor Iwona Jamro przecięciem wstęgi i słowami: „Marzenia nawet utopijne, mobilizują do realizacji pragnień”  (Longin Jan Okoń)  otworzyła nowy rok szkolny w Zagórzanach.
Inauguracyjną mszę świętą w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców odprawił
ks. katecheta Krzysztof Baran.

Małgorzata Stępień