Po dziesięciu miesiącach nauki nadszedł czas podsumowań. 26 czerwca w naszej szkole miała miejsce podniosła uroczystość W ten szczególny dzień absolwenci Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum wykazali się kreatywnością i autorską pomysłowością. Uczniowie kl. VI przedstawili humorystyczny skecz, układ taneczny oraz fotorelację najciekawszych wydarzeń. Po dziewięciu latach wspólnych zmagań gimnazjaliści przyszli pożegnać się ze szkołą i tymi, którzy „pracowali z nimi i nad nimi”. Włożyli wiele serca w przygotowanie scenariusza. Podzielili się swoją pracą na zajęciach artystycznych i wyemitowali samodzielnie nagrany musical.  W sposób humorystyczny odegrali kilka scenek z lekcji, wcielając się w role nauczycieli i uczniów – samych siebie. Wykonali również piosenkę własnego autorstwa, a Kamila Rolak i Kamil Zawirski zatańczyli cha–chę. Uczniowie trzeciej gimnazjum pokazali publiczności refleksyjną prezentację własnych zdjęć od kołyski aż do nastolatków. Zwieńczeniem całości były niezwykle ujmujące i trafne życzenia adresowane do każdego z osobna. Nauczyciele nie kryli łez wzruszenia przy odbiorze certyfikatów, których treść absolwenci sformułowali samodzielnie. Dziękujemy wszystkim uczniom klasy trzeciej za przygotowanie scenariusza i piękne pożegnanie się
z nami. Życzymy wielu sukcesów w dorosłym życiu…
Pani Iwona Jamro, dyrektor ZS podsumowała „Rok szkoły w ruchu”, przypominając osiągnięcia dydaktyczne, sportowe, zdobyte certyfikaty, wyniki egzaminów zewnętrznych.
Dyrektor i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół w Zagórzanach wyróżnili Rodziców  listami uznania, w których znalazły się „wyrazy podziękowań za owocne  poświęcenie w pracy na rzecz szkoły” oraz życzenia: „by czasu starczyło na wszystko,  szczęście dopisywało mimo wszystko,  a to co dobre, na lepsze się zmieniło”. Zgodnie z tradycją szkoły rodzice uczniów z najwyższymi wynikami lub szczególnymi osiągnięciami odebrali  listy gratulacyjne z mottem E. H. Shackletona „Zwyciężamy dzięki wytrwałości” za wpis dziecka do Księgi Uczniów Przodujących.
Dyrektor szkoły oraz Rada Rodziców ufundowali nagrody książkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum za wysokie wyniki w nauce i zachowaniu, 100% frekwencję oraz szczególne osiągnięcia w konkursach i zawodach sportowych. Ksiądz Proboszcz Bolesław Bawiec nagrodził uczniów za  wzorową postawą religijną oraz aktywnych wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, a K. Ciapaj opiekun Szkolnego Klubu Wolontariatu wręczyła dyplomy za pracę na rzecz innych ludzi. Nagrodzeni zostali uczniowie pracujący w szkolnym sklepiku, wyróżniający się w SKO, czytelnictwie. Fantastyczne nastroje i chęć  dobrej zabawy królowały na wieczornej dyskotece.
W ostatni piątek czerwca ks. katecheta Krzysztof Baran w intencji uczniów, nauczycieli i rodziców odprawił dziękczynną mszę św. W klasach wychowawcy rozdali świadectwa promocyjne oraz ukończenia szkoły. Witajcie, wakacje…;)

Małgorzata Stępień, Barbara Kudławiec