23 czerwca. 2014 r. klasy gimnazjalne wzięły udział w projekcji filmu Sierpniowe niebo – 63 dni chwały w kinie ,,Wiarus” w Gorlicach. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z historycznymi realiami Powstania Warszawskiego w filmie wyreżyserowanym przez Ireneusza Dobrowolskiego. Ze współczesnego punktu widzenia śledzili losy młodych warszawiaków z roku 44.. Na uwagę zasłużyła obsada aktorska m. in. Krzysztof Kolberg, Aleksander Mikołajczak, Emilian Kamiński, Justyna Sieńczyłło, Anna Romantowska. Ta wielowątkowa opowieść łączy teraźniejszość z trudnym czasem w historii naszej ojczyzny. Edukacja filmowa jest jednym z elementów nauczania języka ojczystego, dlatego z uwagą śledzimy nowości filmowe i zarażamy uczniów pasję filmową.

Krystyna Holik, Joanna Nosal