Dnia 2 czerwca odbyło się podsumowanie dwóch projektów edukacyjnych realizowanych przez uczniów klasy drugiej gimnazjum . Na forum społeczności szkolnej oraz przy udziale rodziców i nauczycieli gimnazjaliści przedstawili rezultaty swojej ponad trzymiesięcznej pracy.

Pierwszy projekt „Zabawy z fizyką – włos się jeży na głowie” obejmował treści fizyczne dotyczące elektrostatyki. Grupa uczniów pod kierunkiem pani Anety Motyki poznała podstawy teoretyczne dotyczące zjawisk elektrycznych, a następnie opracowała i wykonała własne doświadczenia z elektrostatyki, wykorzystując do tego wiele przedmiotów codziennego użytku. Zaprezentowali wiele ciekawych doświadczeń o tajemniczych nazwach, np.: Elektryczny snopek, Wędrująca puszka, Zaginanie wody, Pióropusze w nieco innym wydaniu, Elektryczna marchewka, czy Pole elektrostatyczne podczas pracy.

Gimnazjaliści wyjaśnili również jak elektryzowanie wpływa na życie człowieka, ukazując jego pozytywne i negatywne skutki.

A oto młodzi naukowcy zgłębiający tajniki elektryzowania ciał:

Augustyn Michał

Bochenek Arkadiusz

Dziedzina Dominik

Kappy Amadeusz

Kukla Aleksandra

Niemiec Joanna

Pawluś Karol

Żmigrodzki Patryk

Głównym celem drugiego  projektu pt. „Czy wiesz co jesz ?” była edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków i zasad prawidłowego odżywiania się. Proponowany projekt  miał pokazać na czym polega świadome odżywianie się oraz  nauczyć jego realizatorów dokonywania wyboru między tym, co zdrowe i odżywcze a tym co szkodliwe, choć smaczne. Tematem tym zajęli się:

Firszt Patrycja

Fiut Michał

Gubała Anna

Hebrajski Aleksander

Kozień Wiktor

Pander Wanesa

Średniawski Dawid

Opiekunem projektu był pan Marcin Juszczęć.

Na podsumowanie grupy projektowe przygotowały postery, prezentacje multimedialne wprowadzające w szczegóły realizowanych zadań oraz pokazy doświadczeń, które spotkały się ze szczególnym uznaniem publiczności.

Aneta Motyka

Marcin Juszczęć