Dzień 2 czerwca 2014 r. w naszej szkole poświęcony był promocji zdrowia, zasad zdrowego stylu życia, a przede wszystkim promocji zasad zdrowego żywienia. Spotkanie na sali gimnastycznej rozpoczęło się prelekcją dotyczącą zasad racjonalnego odżywiania, którą wygłosiła pani mgr inż. Beata Ząbek, specjalista ds. żywienia, długoletni nauczyciel biologii oraz przedmiotów gastronomicznych w Zespole Szkół Zawodowych w Gorlicach. Zaopatrzeni w wiedzę i cenne wskazówki pani prelegent uczniowie udali się do swoich klas, gdzie pod czujnym okiem wychowawców przygotowywali smaczne i zdrowe przekąski owocowo-warzywne. Produkty finalne ich pracy zostały zaprezentowane na sali gimnastycznej, a następnie wszyscy mieli okazję również smakowo docenić talenty kulinarne naszych uczniów. Miłym przerywnikiem był występ klasy III gimnazjum w humorystycznej bajce o dwóch królestwach: Zdrowolandii i Słabolandii, w których panowały odmienne style odżywiania i spędzania czasu wolnego. Mamy nadzieję, że racjonalne odżywianie na stałe zagości w naszych domach.

Małgorzata Augustyn
Katarzyna Ciapaj