Patryk Żmigrodzki uczeń klasy II Gimnazjum w Zagórzanach wraz z nauczycielką historii uczestniczyli 23 maja br. w uroczystym podsumowaniu konkursu tematycznego Stulecie czynu legionowego – drogi do niepodległości 1863-1918. Bohaterowie, wydarzenia, miejsca dla uczniów gimnazjów województwa małopolskiego.  Wręczenie nagród finalistom i laureatom oraz ich opiekunom odbyło się w pięknej scenerii Muzeum Archeologicznego w Krakowie. Przewodniczący Komisji Wojewódzkiej dr Jarosław Szarek podsumował działania oraz wygłosił okolicznościowy wykład. Rangę uroczystości podkreśliła obecność  przedstawicieli organizatorów:

Aleksander Palczewski, Kurator Oświaty w Krakowie;

Dr Marek Lasota, Dyrektor Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie;

Teresa Starmach, Radna, przedstawiciel Zarządu Województwa Małopolskiego;

Dr hab. Stanisław Pijaj, Zastępca Dyrektora Instytutu Historii UJ;

Prof. dr hab. Tomasz Gąsowski, Prezes Fundacji Centrum Dokumentacji Czynu Niepodległościowego;

Tomasz Wichman, Zastępca Dyrektora Muzeum Archeologicznego w Krakowie.

W ramach XVI edycji Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego uczniowie zostali oprowadzeni przez panią Annę Tyniec  po wystawach muzealnych.

Małgorzata Stępień – opiekun naukowy

Więcej o podsumowaniu konkursu na: