W finale VII edycji Konkursu Historycznego  „Konstytucja 3 Maja – Czasy Stanisławowskie" dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatów: gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego,  organizowanego przez Panią poseł Barbarę Bartuś, naszą szkołę reprezentowali:  Paulina Siewiera, Weronika Brach z  kl. 3 i Amadeusz Kappy z kl. 2. Dnia 13. maja br. w MZS Nr 4 w Gorlicach uczniowie indywidualnie  rozwiązywali bardzo szczegółowy test wiedzy. W tym roku zmagało się 105 gimnazjalistów z 35 szkół. Nasza wybrana trójka wykazała się szeroką wiedzą i dobrą znajomością czasów stanisławowskich oraz okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W siódmej edycji zajęli siódme miejsce, wyprzedzając aż 28 innych drużyn. Poziom był bardzo wysoki, liczył się każdy zdobyty punkt. Nasi uczniowie mogą być z siebie dumni i zasługują na uznanie. Otrzymali indywidualne dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Małgorzata Stępień - opiekun

Więcej na: