Uczennica klasy III gimnazjum Weronika Brach wzięła udział w Konkursie Językowym TANDEM. Organizatorem jest Małopolskie Towarzystwo Oświatowe w Nowym Sączu.
Finał konkursu odbył się 12. kwietnia w Nowym Sączu. W eliminacjach wzięło udział 93 najlepszych uczniów z Nowego Sącza oraz z powiatów nowosądeckiego, limanowskiego i gorlickiego, wyłonionych spośród ponad 500 gimnazjalistów, występujących w eliminacjach szkolnych. Końcowe rozgrywki były dwustopniowe. Uczniowie rozwiązywali test pisemny z dwóch języków obcych: angielskiego i niemieckiego, a następnie zdawali dwujęzyczną część ustną.
Weronika uplasowała się na wysokiej 15 lokacie wśród 80 finalistów.
Weronika zasługuje na wielkie uznanie, ponieważ wykazała się wiedzą i biegłością posługiwania się dwoma językami nowożytnymi: angielskim oraz niemieckim.

Karina Szura

Anna Chochołek